Używamy zdrowych materiałów

stosujemy ekologiczne lakiery

Większość materiałów lakierniczych oraz barwników stosowanych w produkcji mebli Klose jest wytwarzana na bazie wody. Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, ponieważ zawartość szkodliwych substancji jest zminimalizowana. Stosowane przez nas lakiery nie mają negatywnego wpływu na środowisko – emisja substancji lotnych do atmosfery jest minimalna. Oprócz tego lakiery te tworzą niepowtarzalną fakturę i zapewniają doskonałą elastyczność powłok.

 

używamy klejów posiadających atesty

Przez wzgląd na bezpieczeństwo użytkowników, Klose stosuje tylko kleje najwyższej jakości, których skład zgodny jest ze wszystkimi obowiązującymi normami. Atesty Państwowego Zakładu Higieny na kleje stosowane do produkcji mebli Klose dają gwarancję, iż są one nieszkodliwe dla człowieka i środowiska – nie powodują zatrucia toksycznymi substancjami, ani nie emitują związków szkodliwych dla środowiska.
 

wykorzystujemy jedynie najwyższej klasy drewno poddane starannej selekcji

Firma Klose produkuje meble z najwyższej klasy drewna, używając naturalnych oklein oraz innych materiałów drzewnych, które charakteryzują się niepowtarzalnością i wytrzymałością. Zanim materiały te trafią do obróbki, są odpowiednio składowane i starannie sortowane. W zależności od potrzeby nawilżane lub osuszane, przechodzą także specjalną selekcję, co daje pewność, że materiał pozbawiony jest szkodliwych dla zdrowia substancji organicznych, takich jak pleśnie lub grzyby. Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników wszystkie materiały drzewne użyte do produkcji mebli Klose spełniają pierwszą klasę higieniczności, która informuje o tym, że rakotwórcze związki lotne zawarte w kleju są ograniczone do minimum.
Dbając o środowisko, firma Klose korzysta tylko z certyfikowanego drewna, które pochodzi z legalnego źródła. To również gwarancja, że zostało pozyskane zgodnie z zasadami ochrony zasobów leśnych.

Jerzy Smardzewski

Najnowszy artykuł

Jakość mebli tkwi w szczegółach

Stojąc przed faktem wyboru mebli często zastanawiamy się, którą z upatrzonych już wcześniej kolekcji kupić. Zależy nam na tym, by zakup był udany, a meble służyły nam przez co najmniej kilka lat, bez usterek. Należy pamiętać, że walory użytkowe mebli, w tym także bezpieczeństwo ich użytkowania i trwałość, bezpośrednio zależą od jakości wykonania. Parafrazując stare porzekadło – jakość tkwi w szczegółach…

Autor: Łukasz Matwiej, 26 maja 2011

Najnowsze na forum

Skąd pobrać te gry?

dodał: jurkurknikx

Mam do Was pytanie, skąd pobrać [url=http://pobieraj-gry.pl/watch-dogs-2-do-pobrania-pc/:2uev3be4]Watch Dogs 2 do pobrania[/url:2uev3be4], wiem że nie dawno te gry wyszły i dobrze by bylo pograć. >>

Na forum: 4234 wiadomości, 62668 użytkowników