Chronimy układ krążenia

zadbaliśmy o prawidłową postawę ciała podczas siedzenia

Już na etapie projektowania zwróciliśmy uwagę na wszelkie aspekty zdrowotne, a problematykę schorzeń układu krążenia potraktowaliśmy ze szczególną uwagą. Miarą komfortu użytkowania mebli do siedzenia jest wartość nacisków na ciało ludzkie, które z fizjologicznego punktu widzenia nie powinny być wyższe od 32 mmHg. Wszyscy intuicyjnie odczuwamy jak wielce stan naszego samopoczucia zależy od utrzymania właściwej pozycji ciała podczas siedzenia. Idealne warunki użytkowania mebli w pozycji siedzącej zapewniają właściwe materiały, kształty siedzisk oraz oparć. Produkowane przez nas krzesła i fotele zaprojektowaliśmy tak aby nacisk na ciało użytkownika nie przekraczał 32 mmHg i aby użytkownik nie odczuwał najmniejszego dyskomfortu. Kształt i pochylenie oparcia sprzyjają regulacji tych nacisków a przy tym idealnie podtrzymują kręgosłup w częściach piersiowej i lędźwiowej zapewniając mu najbardziej naturalne ułożenie.


 

oparcia naszych krzeseł charakteryzuje właściwy kąt nachylenia

Meble Klose zostały zaprojektowane tak, by plecy użytkownika przylegały możliwie całą powierzchnią do oparcia krzeseł i foteli. Zadbaliśmy o odpowiedni kąt nachylenia oraz optymalne proporcje oparcia w stosunku do powierzchni siedziska i wysokości mebla. Zawsze kierujemy się zasadą maksymalnej ergonomii; projektujemy tak, by pozycja siedząca była lekko odchylona. Dzięki prawidłowej postawie użytkownik nie naraża lędźwiowego odcinka kręgosłupa na zbędne przeciążenia i unika napięcia mięśniowego.


 

zaprojektowaliśmy odpowiednią przestrzeń dla nóg

Swoboda ruchu, a więc także prawidłowe ułożenie kończyn dolnych w trakcie siedzenia, aktywuje naturalny proces obiegu krwi w organizmie, wykorzystując działanie tzw. pompy mięśniowej. Dzięki temu nie odczuwa się nieprzyjemnego efektu „mrowienia” i unika ryzyka wystąpienia zakrzepicy żylnej – groźnego i coraz częściej występującego schorzenia związanego z siedzącym trybem życia.

 
Jerzy Smardzewski

Najnowszy artykuł

Jakość mebli tkwi w szczegółach

Stojąc przed faktem wyboru mebli często zastanawiamy się, którą z upatrzonych już wcześniej kolekcji kupić. Zależy nam na tym, by zakup był udany, a meble służyły nam przez co najmniej kilka lat, bez usterek. Należy pamiętać, że walory użytkowe mebli, w tym także bezpieczeństwo ich użytkowania i trwałość, bezpośrednio zależą od jakości wykonania. Parafrazując stare porzekadło – jakość tkwi w szczegółach…

Autor: Łukasz Matwiej, 26 maja 2011

Najnowsze na forum

Skąd pobrać te gry?

dodał: jurkurknikx

Mam do Was pytanie, skąd pobrać [url=http://pobieraj-gry.pl/watch-dogs-2-do-pobrania-pc/:2uev3be4]Watch Dogs 2 do pobrania[/url:2uev3be4], wiem że nie dawno te gry wyszły i dobrze by bylo pograć. >>

Na forum: 4234 wiadomości, 62668 użytkowników