Biblioteka zdrowych mebli

O tym, jaki powinien być Twój stół w jadalni

O tym, jaki powinien być Twój stół w jadalni

Łukasz Matwiej | 10 sierpnia 2010

Jadalnia jest miejscem szczególnym w naszym domu? To tutaj tętni poranne życie, spotykamy się z rodziną lub przyjaciółmi. Warto zadbać o odpowiedni wystrój jej wnętrza, starannie wybrać meble, które będą wspaniałym dopełnieniem codziennego, rodzinnego życia. Jakie zatem powinny być meble do jadalni, czego od „nich” powinniśmy wymagać?

Wybieramy krzesła do jadalni

Wybieramy krzesła do jadalni

Łukasz Matwiej | 9 sierpnia 2010

Najważniejszym elementem w zestawie mebli użytkowanych w jadalni jest stół. To z nim kojarzy nam się jadalnia. Jednak komfort użytkowania zestawu w największym stopniu zależeć będzie od geometrii krzesła. Każde z rodzajów siedzisk spełnia podobną funkcję jednak użytkownik mebla będzie się czuł wygodnie w pozycji siedzącej, tylko jeśli zadbamy o takie cechy, jak:

Sypialnia jako strefa nocnego relaksu i odpoczynku

Sypialnia jako strefa nocnego relaksu i odpoczynku

Bartosz Kalawski | 22 czerwca 2010

Sypialnia to miejsce wyjątkowe w naszym mieszkaniu. Jest jego integralną częścią, a zarazem miejscem prywatnym i intymnym, do którego osoby postronne rzadko mają wstęp.

Krzesło - kieruj się rozsądkiem przy wyborze

Krzesło - kieruj się rozsądkiem przy wyborze

Bartosz Kalawski | 30 kwietnia 2010

Człowiek pracujący, jedzący, czy czytający to obecnie najczęściej człowiek siedzący. Mimo wypracowanej przez tysiące lat ewolucji postawy wyprostowanej, współczesny homo sapiens najbardziej lubi siedzieć. Siedzi w domu, w pracy, szkole, samochodzie, czy autobusie zapominając, że długotrwała pozycja siedząca jest niezdrowa dla „rusztowania? całego organizmu, czyli dla kręgosłupa. Z kolei dłuższe trwanie w pozycji stojącej, w której ułożenie kręgosłupa bardziej zbliżone jest do anatomicznego, powoduje zmęczenie całego organizmu. Jak zatem pogodzić te dwie postawy ?

 1 2 3 4 5 6 
Jerzy Smardzewski