Biblioteka zdrowych mebli

Jakość mebli tkwi w szczegółach

Jakość mebli tkwi w szczegółach

Łukasz Matwiej | 26 maja 2011

Stojąc przed faktem wyboru mebli często zastanawiamy się, którą z upatrzonych już wcześniej kolekcji kupić. Zależy nam na tym, by zakup był udany, a meble służyły nam przez co najmniej kilka lat, bez usterek. Należy pamiętać, że walory użytkowe mebli, w tym także bezpieczeństwo ich użytkowania i trwałość, bezpośrednio zależą od jakości wykonania. Parafrazując stare porzekadło – jakość tkwi w szczegółach…

Chcesz kupić meble? Zrób to świadomie!

Chcesz kupić meble? Zrób to świadomie!

Łukasz Matwiej | 20 stycznia 2011

Ostatnie lata udowadniają, że jako konsumenci jesteśmy coraz lepiej wyedukowani. Nasza świadomość zakupowa rośnie, a wraz z nią zwiększają się nasze wymagania. Świadomy wybór, uwzględniający nasze potrzeby jest bardzo ważny przy zakupach dóbr trwałego użytku takich jak meble. Jest to przecież zakup na kilka lat i nie warto tego robić w pośpiechu. Jeśli przy zakupie popełnimy błąd, w najlepszym przypadku ucierpi nasz portfel, w najgorszym ? nasze zdrowie.

Twoja jadalnia - żyj wygodniej

Twoja jadalnia - żyj wygodniej

Bartosz Kalawski | 6 grudnia 2010

Jadalnia w naszym domu ? temat niby prosty, można by pokusić się nawet o stwierdzenie, że banalny. Ale czy tak naprawdę potrafimy od razu odpowiedzieć sobie na pytanie jaka powinna być?

Magia drewna

Magia drewna

Łukasz Matwiej | 22 listopada 2010

Drewno od początku naszego istnienia uważa się za materiał wyjątkowy. Jedynie drewno, w odróżnieniu do innych znanych materiałów, stanowi zespół komórek, które były częścią składową żywego organizmu drzewnego. Już ludy pierwotne znały walory drewna jako materiału budulcowego, konstrukcyjnego i opałowego. Zalety tego „magicznego” surowca doceniamy i dzisiaj - drewno otacza nas zewsząd: codziennie w zasięgu naszego wzroku są meble, galanteria drzewna, stolarka budowlana czy konstrukcje wielkowymiarowe (więźby dachowe w halach produkcyjnych i galeriach handlowych, ogromne dźwigary na krytych basenach, szkielety w budownictwie rodzinnym). Latem chętnie kryjemy się w cieniu drzew, zimą ogrzewamy się w cieple spalania. Na świecie nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby patrzeć na ogień i słuchać trzasku płonącego drewna? Jest w tym coś magicznego?

1 2 3 4 5 6 
Jerzy Smardzewski